Viedeň mojimi očami

Autor: Romana Nemcová | 1.7.2016 o 16:57 | Karma článku: 2,48 | Prečítané:  612x

Pri spoznávaní miest ma najviac fascinuje získavanie nových informácií, ktoré môžem neskôr odovzdať svojim čitateľom.

Škola, v ktorej študujem každoročne organizuje poznávací zájazd do Viedne. Strávili sme tam 3 dni počas, ktorých sme navštívili rôzne múzeá, zámky, Vianočné trhy a nakoniec nákupné centrum. Mňa najviac zaujalo Prírodovedné múzeum. Múzeum je rozdelené na oddelenia. V mineralogicko-petrografickom oddelení ma zaujala zbierka meteoritov a kameňov z vesmíru. Vystavená ja tam aj  oslnivá kytica z drahých kameňov pochádzajúca z 18 storočia. Nechala ju zhotoviť Mária Terézia pre svojho manžela. Ďalšie je geologicko-paleontologické oddelenie, v ktorom sa nachádzajú kostry pravekých zvierat. Napríklad dinosaurov. Posledné oddelenie, ktoré som navštívila bolo antropologické oddelenie. Kde môžete obdivovať sošku Willendorfskej venuše, ktorá je stará 25 000 rokov. Vstup do múzea je pre deti a mladistvých do 19 rokov zadarmo. 

Prechádzka po Maria-Hilfer-Straße bola oslnivá aj keď nebolo najkrajšie počasie .Práve preto sme sa rozhodli navštíviť zopár obchodov. Po chvíli v našich bruchách začali hrať muzikanti a tak sme vošli do najbližšieho McDonaldu. Neskôr sme navštívili Vianočné trhy. Vychutnali sme si ovocný, nealkoholický punč. Na pamiatku nám ostal pohár.

Ďalšou zaujímavosťou bol zámok Belvedér. Skladá sa z dvoch barokových palácov, Horný a Dolný Belvedér. Komplex bol postavený v 18 storočí na podnet Eugena Savojského. V Hornom Belvedéri sa nachádza zbierka umeleckých diel od stredoveku až po súčasnosť a v Dolnom Belvedéri sa nachádzajú významné výstavy. 

Navštíviť môžete aj zámok Schönbrunn. Je bývalé letné sídlo Habsburgovcov. Areál do ktorého patrí zámok, zámocký park s fontánami, studňami a najstaršou zoologickou záhradou na svete, je zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obývali ho významne panovnícke rodiny. Napríklad Mária Terézia so svojou rodinou alebo František Jozef I. so svojou manželkou Alžbetou Bavorskou, prezývanou Sissi. Názov je odvodení od spojenia  "Schöner Brunnen"  (v preklade krásna studňa).  

Ja som navštívila aj nákupne centrum G3. Známy je najmä PRIMARK, v ktorom môžete lacno a dobre nakúpiť. Majú pestrú ponuku oblečenia, bižutérie, kozmetiky... 

Podľa môjho názoru Viedeň je krásne historické mesto. Dá sa tam pomerne ľahko dostať. Určite by som Vám ju odporučila. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?